×
Alcak Tunel Sera Filmi - Cilek , Karpuz Alcak Tunel Sera Filmi - Cilek , Karpuz Alcak Tunel Sera Filmi - Cilek , Karpuz
Alcak Tunel Sera Filmi - Cilek , Karpuz Alcak Tunel Sera Filmi - Cilek , Karpuz Alcak Tunel Sera Filmi - Cilek , Karpuz

Alcak Tunel Sera Filmi - Cilek , Karpuz

  (0 yorum)
%11indirim

4.565,40

4.076,25

20% KDV Hariç

Kazancınız 489,15

Ücretsiz Kargo

9.999.999 TL ve Üzeri
Ücretsiz Kargo

Hızlı Teslimat

Hızlı
Teslimat

Kolay İade

Kolay
İade

Güvenli Alışveriş

Güvenli
Alışveriş

Ürün Kodu:   sera100

Kategori:   Sera Örtüleri

Paylaş:

urun ozellikleri 

* 160cm urun eni 

* 100 gram m2 urun agirligi 

* 250 metre uzunluk 

* 400m2

* 1 Rulo

40 kgs

* Uzun Sure Dayanima sahip UV korumasi

* NEfes alabilir Membran yapisi

 

Sera örtüleri olarak da bilinen sera filmleri, bitkileri bir sera ortamında çevrelemek ve korumak için kullanılan plastik kaplamalardır. Bu filmler, kontrollü bir yetiştirme ortamı yaratarak çiftçilerin yüksek verim elde etmelerine yardımcı olan modern sera tarımının önemli bir bileşenidir.

Sera filmleri tipik olarak düşük yoğunluklu polietilen (LDPE) veya lineer düşük yoğunluklu polietilen (LLDPE) malzemelerden yapılır. Bu filmler, güneş ışığının geçip bitkilere ulaşmasını sağlayan yüksek ışık geçirgenliği ve düşük bulanıklık gibi mükemmel optik özelliklere sahiptir. Ayrıca, elementlere dayanmak ve seranın yapısal bütünlüğünü korumak için çok önemli olan, yüksek mukavemete, dayanıklılığa ve hava koşullarına ve yırtılmaya karşı dayanıklılığa sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

Piyasada, her birinin kendine özgü özellikleri ve faydaları olan farklı sera filmi türleri bulunmaktadır. Şeffaf sera filmleri, maksimum ışık iletimi sağladıkları ve tam güneş ışığı gerektiren mahsul yetiştirmek için ideal oldukları için en yaygın türdür. Dağınık sera filmleri ise ışığı dağıtan ve bitki yanık riskini azaltan puslu bir görünüme sahiptir, bu da onları narin bitkiler veya daha fazla gölge gerektiren bitkiler için uygun hale getirir.

Sera filmleri, koruma sağlamanın ve uygun bir yetiştirme ortamı yaratmanın yanı sıra, buharlaşmayı en aza indirerek ve optimum nem seviyelerini koruyarak su tüketimini azaltmaya da yardımcı olabilir. Ayrıca, geleneksel cam veya polikarbonat panellerden çok daha ucuz oldukları için sera yapımı için uygun maliyetli bir çözüm sunarlar.

Ancak sera filmlerinin de bazı sınırlamaları vardır. UV radyasyonu nedeniyle bozulmaya karşı hassastırlar ve zamanla kırılgan hale gelebilir ve renkleri bozulabilir, bu da ışık geçirgenliklerini azaltır ve periyodik olarak değiştirilmelerini gerektirir. Filmi yırtabilecek veya delebilecek ve seranın yalıtımını tehlikeye atabilecek şiddetli rüzgarlar veya dolu nedeniyle de zarar görebilirler.

Genel olarak sera filmleri, modern sera tarımının önemli bir bileşenidir ve kontrollü bir yetiştirme ortamı yaratmak için uygun maliyetli, hafif ve dayanıklı bir çözüm sunar. Uygun bakım ve değiştirme ile çiftçilerin yüksek verim elde etmelerine ve mahsul üretimlerini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olabilirler.

İptal Koşulları

  • Siparişinizi oluşturmanızın ardından ürün kargo firmamıza teslim edilmediyse iptal edebilirsiniz.
  • Siparişlerim menüsüne gelerek Siparişinizin içinde yer alan İptal Talebi Yap butonuna bir kez tıklamanız yeterlidir.

Değişim Koşulları

  • Ürününüzü teslim aldığınızda kontrol etmenizi rica ederiz. Hasarlı, hatalı vb. ürünler için değişim talebinizi tarafımıza 14 gün içerisinde iletmenizi rica ederiz.

İade Koşulları

  • Siparişinizi teslim aldığınız günden itibaren 14 (Ondört) gün süresince iade ve mesafeli satış sözleşmesinde cayma hakkına sahipsiniz.
  • Üyeliğinize giriş yaparak siparişlerim menüsünden, iade etmek istediğiniz siparişi bulup "Sipariş Detayı" bölümüne girmeniz "İptal/İade" butonunu tıklamanız gerekmektedir.
  • İade ürünlerinizi faturası ile beraber kargo firmasına teslim etmeniz yeterlidir.
  • Mağazalarımızdan da faturanız ile iade işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Ürün için puanınız

Bu ürünle ilgili henüz yorum bulunmuyor. İlk yoruma yapan siz olun.

Benzer Ürünler

YENİ

Malc filmi - Malç Filmi 30 Malc filmi - Malç Filmi 30

Sera Örtüleri

 

9%indirim

4.500,18

4.076,25

YENİ

Malc filmi - Malç Filmi 100 Malc filmi - Malç Filmi 100

Sera Örtüleri

 

4%indirim

4.239,30

4.076,25

YENİ

Malc filmi - Malç Filmi 50 Malc filmi - Malç Filmi 50

Sera Örtüleri

 

4%indirim

4.239,30

4.076,25