×

Fekix Plastik Lam. ve Amb. Mal. San. ve Tic. Ltd. Sti. bundan böyle "E-Poşetçi" ve/veya "Satıcı" olarak anılacaktır. Müşteriler ise "Alıcı" ve/veya "Tüketici" olarak anılacaktır. E-Poşetçi, web sitesinde en iyi müşteri hizmetini verebilmek adına gerekli ortamı sunmak için çalışmaktadır.

Siparişimi Nasıl Takip Edebilirim?

E-Poşetçi`ye üye girişi gerçekleştirerek,ekranın sağ üst kısmında isminizin üzerine tıklayıp "Siparişlerim" bölümünden bilgi alabilirsiniz.

Kargo Firması Verilen Adreste Bana Ulaşamadığı Taktirde Ne Olur?

Kargo firması size ulaşamadığı taktirde kapınıza üzerinde irtibata geçebileceğiniz telefon, adres bilgileri bulunan bir "Haber Kağıdı" bırakacaktır.

Fatura teslimat esnasında ürün ile birlikte teslim edilmezse ne yapabilirim? Herhangi bir sebepten ötürü kargo firması tarafından fatura eğer size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz. (Kutunun içinden veya üstündeki şeffaf cepten fatura çıkmaz ise) Tüm ısrarlarınız karşısında eğer fatura size teslim edilmez ise bir tutanak tutturunuz ve durumu bize iletiniz. En kısa zamanda kargo firmasının bulması veya aslı gibidir kaşeli bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır.

Eksik, hatalı veya hasarlı ürün/ürünlerin teslimatı esnasında sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

TESLİMAT VE İADE KOŞULLARI

Teslimat süresi, özel durumlar haricinde E-Poşetçi sitesinden sipariş edilen ürünler, siparişin verilmesinden itibaren en geç 3 iş günü içinde kargoya teslim edilir. Özel durumlar, resmi ve bölgesel tatiller, yılbaşı ve birleştirilmiş dini bayram tatillerini kapsar.

E-Poşetçi`nin sorumluğu; E-Poşetçi, nihai olarak ürünlerin son kullanıcıya eksiksiz ve kusursuz bir şekilde ulaştırılmasından sorumludur.

Hangi kargo şirketi ile çalışıyoruz? E-Poşetçi, ürünlerinin teslimat ve iade işlemlerinde çözüm ortağımız UPS Kargo`dur.

ÖNEMLİ NOT : Cayma hakkı dışında veya ayıplı olmayan ürünler haricinde firmamıza yapılacak iade, değişim, garanti vb. tüm gönderilerin, size ürünü getiren kargo ile yapılması gerekmektedir. Farklı kargo firmaları ile yapılacak gönderimlerin masrafları alıcıya aittir. Aksi bir durum söz konusu olduğu takdirde paketler firmamız tarafından teslim alınmayacaktır. Cayma hakkı kapsamında veya ayıplı olmayan ürün kapsamında iade edilen ürünlerde ise, alıcı kargo ücretini ödeyeceği için istediği kargo firması ile geri gönderme hakkına sahiptir.

ARIZALI,YANLIŞ VEYA EKSİK ÜRÜN İADESİ

Arızalı ve/veya hatalı gelen ürün/ürünlerin iade işlemlerinde kargo ücreti E-Poşetçi tarafından karşılanacaktır. Arızalı ve/veya hatalı gelen ürün/ürünler, ürün teslimatının yapıldığı aynı gün içerisinde müşteri tarafından tekrar kargo şirketine tarafımıza gönderilmek üzere teslim edilmelidir. Sipariş verilen bir ürünün, (cayma hakkı kapsamında veya üründen kaynaklı olmayan değişimlerde) iptal edilmesi ya da iade edilmesi halinde kargo ücreti müşteriye ait olacaktır.

Faturanızda belirtilen üründen farklı, miktara göre eksik, ya da gözle görülür biçimde hasarlı bir ürün teslimatı yapılması halinde ve/veya sipariş bilgileriniz ile fatura bilgileriniz eğer birbirinden farklı ise; kargo görevlisi ile birlikte durumu açıklayan bir tutanak tutmalısınız. Size ürün/ürünler teslim edilirken kutusunun açılmış olup olmadığı hususunu tutanakta mutlaka belirtmelisiniz. Tutanak, siz ve kargo görevlisi tarafından mutlaka imzalanmalıdır. Eksik, farklı gelmiş ya da hasarlı olan ürün/ürünleri, en kısa sürede temin ederek adresinize ulaştırabiliriz. Bu durumda herhangi bir ek kargo ücreti ödemezsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda dilerseniz sipariş verdiğiniz tüm ürünleri iade edebilirsiniz. Tutanağa teslim edilen ürünleri kabul etmediğinize dair bir not ilave ederek gelen kargo görevlisine iade etmelisiniz.

Ayrıca; bu durumu açıklayan bir yazıyı en kısa sürede internet sitemizde "İletişim" bölümünden veya info@eposetci.com elektronik posta adresimize göndermelisiniz. İade işleminizin hatasız ve kısa süre içerisinde gerçekleşebilmesi için bize hemen ulaşmanız çok önemlidir. Bu şartlar içerisinde iade ettiğiniz tüm ürünlerin bedeli, havale/kredi kartı hesabınıza iade edilecektir.

Tüketici Kanununa Göre Ayıplı Ürünlerin tanımı aşağıdaki gibidir;

Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.

Tüketici Kanununa Göre Ayıplı Ürünlerdeki Yükümlülüklerimiz

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlü olup kargoya vermelidir. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

Tüketici Kanununa Göre Cayma Hakkı Yükümlülüklerimiz

Cayma Hakkı Nedir?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince, mesafeli satış sözleşmelerinde olmak kaydıyla, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ürünleri iade etme hakları vardır. Kanunu her kurumun uygulaması gerekmektedir.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (tabanlık, medikal ürünler gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

Cayma Hakkı Nasıl Kullanılır?

Alıcının cayma hakkını kullanabilmesi için, teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içinde ürünü iade etmek istediğini satıcıya bildirmesi gerekmektedir ve bu süre içinde kargoya vermelidir. İade edilecek ürünün, kullanılmamış,yıpranmamış,bozulmamış vs. olması gerekmekle birlikte etiketiyle,kutu içerisinde gönderilmesi zorunludur. Satıcı, Alıcının talebini aldıktan sonra ürünü kanunda belirtilen zamana göre iade alıp ürün bedelini alıcıya 10 gün içerisinde geri ödemekle yükümlüdür.

Ürün, Satıcı’ya iade edilirken teslimatı sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orjinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. Faturanın iade açıklama bölümü varsa eğer bu bölüm doldurulmalı ve fatura, Alıcı tarafından imzalanarak ürünle birlikte teslim edilmelidir.Bu durumda iade kargo ücretini de Alıcı öder.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ne zaman yürürlüğe girdi?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun 28.05.2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

ÜRÜN DEĞİŞİM ŞARTLARI

Ayakkabı numarası ayağınıza uymaz ise; teslim aldığınız bir ayakkabının numarası ayağınıza uygun gelmediği taktirde değişim yapabiliriz. Değişimin yapılabilmesi için ürünün dışarıda (sokakta vs.) giyilmemiş olması ve sadece içerde (evde) en fazla deneme amacıyla bir veya iki kez giyilmiş olması gerekmektedir. Ürünün teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde durumu açıklayan bir yazıyı internet sitemizde "İletişim" bölümünden veya info@eposetci.com elektronik posta adresimize göndererek ürünü değişim talebinde bulunmalısınız. Değişimin yapılabilmesi için ürünün kutusunun yırtılmadan açılmış olması ve tekrar gönderimi esnasında teslimatı yapılan kutu içerisine aynen geldiği gibi paketlenmesinin yapılması gerekmektedir. Değişim yapılacağı taktirde de gidiş-geliş kargo ücreti müşteri tarafından karşılanacaktır. Dilerseniz satın aldığınız ürünün değişimini yine 14 gün içerisinde faturanızı ibraz ederek mağazamıza gelerek de gerçekleştirebilirsiniz.

Ayakkabı numarasının ayağınıza büyük veya küçük gelmesi durumunda durumu açıklayan bir yazıyı da ürünün tesliminden itibaren en geç 14 gün içinde internet sitemizde "İletişim" bölümünden veya info@eposetci.com elektronik posta adresimize göndererek ürünü satın almaktan vazgeçebilirsiniz. Ürün iadesinin yapılabilmesi için yine aynı şekilde ürünün dışarda (sokakta vs.) giyilmemiş olması ve sadece içeride (evde) en fazla deneme amacıyla bir veya iki kez giyilmiş olması gerekmektedir ve yine kutu içerisine aynen geldiği gibi paketlenmesinin yapılması gerekmektedir. Bu durumda kargo ücreti size ait olacaktır.

DİĞER ÖDEME YÖNTEMLERİ

HAVALE /EFT dilerseniz, banka şubesine giderek veya kullanıyorsanız internet bankacılığı yöntemiyle hesaplarımızdan birine sipariş tutarınızı gönderebilirsiniz. Havale/EFT ile yapılan alışverilerde ödemenizi "Banka Hesaplarımız" sayfasında bulunan herhangi bir bankaya havale olarak gönderdikten sonra ürünün hızlı teslim edilmesi için havale bildirimi yapmanız önerilir.

İade ve Değişim Adresi: Ürünü, ürün faturası, irsaliyesi ve sipariş numaranızı da içeren bir dilekçe ile iade ediniz.

Fekix Plastik Lam. ve Amb. Mal. San. ve Tic. Ltd. Sti. Organize Sanayi Bölgesi 26. Cad. No:9 Eskişehir

Sitemizden verilen siparişlerde yalnızca Türkiye içi teslimatı yapılmaktadır.